menu
Facebook

Obec hiadeľ na Facebooku

Rectangle

Veľkosť písma:

AA+A++

Rectangle

Jazyk:

Slovenský jazyk

Archív

Upozornenie na čistotu potoka

Vážení spoluobčania,

 

Predstavte si, že ráno sa Vám v obývačke, v kuchyni, alebo na dvore pred dverami  objaví zdochnutý, silne  zapáchajúci  zajac, ktorý môže byť nositeľom nejakej infekcie alebo choroby.  Boli by ste nadšení ??? Asi nie .....

Niečo podobné sme našli na mieste, ktoré je vizitkou nás všetkých. V miestnom potoku na dolnom konci.  Predpokladám, že to urobil len niekto, kto býva v blízkosti potoka a chová zajace. Viem, že potok síce nie je obývačka, ale je také zložité pochopiť, že možno by stačilo vykopať jamu a uhynutého zajaca zahrabať tam ???

Resp. je pre niekoho zložité pochopiť, že miestny potok je už dosť znečistený našimi domovými kanalizáciami a niekto ho ešte naviac znečisťuje burinou, popolom, komunálnym odpadom a pod. ?     

Miestny potok nie je skládka odpadu ani kafiléria !!!

V oblasti riešenia odpadového hospodárstva patríme aj napriek svojej veľkosti k tým lepšie vybaveným obciam. Obyvatelia majú možnosť zatiaľ bezplatne odovzdávať aj to, čo obec nie je povinná zabezpečovať. Tak si neznečisťujme svoje okolie a všímajme si ľudí naokolo a v prípade zistenia podobných situácií ich upozornime alebo vysvetlime, že takto sa to nerobí ! Nie je v moci obecného úradu, starostu alebo poslancov byť všade a na všetko dohliadať.  Prostredie v ktorom žijeme si tvoríme my všetci. Ďakujem za pochopenie a aj za vašu pomoc pri šírení osvety.          Starosta.