menu
Facebook

Obec hiadeľ na Facebooku

Rectangle

Veľkosť písma:

AA+A++

Rectangle

Jazyk:

Slovenský jazyk

Aktuality

Darovanie krvi

Milí spoluobčania,

ďalšou z možností, ako v súčasnej situácii môžete pomôcť, je darovať krv.

V Banskej Bystrici  môžete darovať krv v Rooseveltovej nemocnici (Národná transfúzna služba SR, Námestie Ludvíka Svobodu 1) v pondelok až piatok počas odberových hodín, ktoré sú od 7:00 hod. do 14:00 hod. s výnimkou utorka, kedy je možné darovať krv od 7:00 hod. do 17:00 hod. Na darovanie krvi sa, prosím, objednajte na tel. č. 0908 991 461. Informácie o tom, ako sa pripraviť pred odberom krvi, nájdete na stránke: https://www.ntssr.sk/o-darovani-krvi/predtym-ako-darujete-svoju-krvhttps://www.ntssr.sk/o-darovani-krvi/priprava-na-darovanie-krvi

Ďakujeme, že aj takouto formou pomáhate zachraňovať životy.

 

V priebehu mesiaca apríl by bolo možné zorganizovať darovanie krvi aj priamo v obci Hiadeľ formou mobilného výjazdu NTS. Mobilné odbery sa realizujú počas pracovného týždňa v ranných hodinách (od cca 8.00 do 10.00 h). Museli by sme mať ale istotu, že darovať krv by prišlo min. 20 ľudí. Ak máte záujem, aby sme v obci zorganizovali darovanie krvi formou mobilného odberu a prišli by ste na tento odber, predbežný záujem prosím nahláste na mejl: zuzana.zvarova@gmail.com v termíne do: 7. 3. 2022.

V zmysle § 138 ods. 2 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na darovaní krvi. Zamestnanec by mal vopred požiadať zamestnávateľa o pracovné voľno z dôvodu darovania krvi.

 

Z. Zvarová, zástupkyňa starostu obce